Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş YapRSS Yayın Akışı

 

Masaj Yatakları

  • Listelenen: 09 Haziran 2013 19:27

Tanıtım:

Masaj Yatakları

Masaj kişinin iş ve günlük yaşamı stresinde korunduğu ve dinlendiği en önemli uygulamadır. Bu uygulamanın başarı ile yapıldığı birçok profesyonel masaj uygulama merkezi vardır. Bu merkezlerde yapılan uygulama sayesinde insanlar iş yaşamının stresinde yapılan farklı uygulamalarla kurtulmaktadır. Masajın genel iki amacı vardır. Bu amaçlar uygulama bölgesinde ve tüm vücut bazı durumlarda ise belirli bölgelerde, oluşan ısı artışı ile oluşan kan dolaşımı hızlanmasıdır, diğeri ise, belirli bölgelere yapılan basınç ile vücutta bazı hormonların salınmasının artması ve bu hormonların düzenleyici etkiler göstermesidir.

Ülkemizde profesyonel masaj hizmeti sunan lisans ya da sertifika sahibi birçok kuruluş bulunmaktadır. İnsanlar masaj salonlarından ayrılırken mutlu olmak isterler, masaj salonlarında müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Masajın rahatlatıcı etkisi ve vücuda sağladığı faydalar ise Masaj anında vena sistemi 4 – 20 kat daha hızlı çalıştırıldığından dolayı kirli kanın kalbe ulaştırılması kolaylaştığından masajın kalbe ve toplardamarlara olan yardımı olağan üstüdür. Masajın çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar dinlendirme, spor amaçlı ve tıbbi amaçlı olarak bilinmektedir.

Masajın Uygulama Zamanları

Dinlendirme amaçlı Masaj, günün her saatinde uygulanabilecektir. Tıbbi masaj ise Tedavi amacıyla yapılan masajlardır. Spor Masajları ise Spor masajı, klasik masajın bilinen beş temel hareketinden farklı amaçlara dönük planlanmasıyla oluşmuş bir kavramdır. Masaj algısı ülkemizde farklı amaçlara çekilmektedir. Ancak yurt genelinde bunu profesyonel olarak hizmet sunan firma sayısı oldukça fazladır. Masajların yapıldığı alanlardan bazıları ise eşyalardır.

Masajların uygulandığı bir başka alanlar ise Masaj koltukları ve Masaj Yatakları olmuştur. Masaj Yatakları insan bedenini dinlendiren ve rahatlatan bir cihazdır. Masajla, yumuşak dokuları mekanik olarak uyararak sistematik manipülasyonlarla organizmada fizyolojik ve psikolojik etki yaratılır. Bu etkiler sayesinde insanlar günlük ve iş yaşamın stresinden kısa sürede kurtulurlar. Masaj yataklarında yapılan uygulamaların geneli, noktasal, vurucu, yoğurma ve sıvazlama yöntemi genel olarak uygulanmaktadır. Piyasada da uygun fiyatta yer alan masaj yataklarını alarak evlerinize alabilirsiniz. Dünya genelinde uygulanan birçok mesaj yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler vücudun masaj yapılacağı bölgeye göre değişim göstermektedir. Masajların genelde tıbbi olarak bilenen uygulamalardır.

2614 total views, 2 today

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....
istanbul masaj salonu - şişli masaj mutlu son